1398/2/4
65 1

جشنواره رادیو برگزیدگان خود را شناخت/ تشکیل دبیرخانه دائمی

اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو با حضور هنرمندان رادیو و مسئولان صداوسیما آغاز شد.

به گزارش سرنا به نقل از مهر، آئین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو امروز چهارم اردیبهشت ماه با حضور مسئولان صداوسیما، حمید شاه آبادی معاون صدا و جمعی از رادیویی‌ها و مهمانان کشورهای دیگر در مرکز همایش‌های صداوسیما آغاز شد.

در این مراسم قرار است از ۴ کتاب تازه منتشر شده معاونت صدا رونمایی شود و همچنین از جانباز صدای ملی رسول شرافتی و خانواده شهدای هسته‌ای قدردانی می‌شود. علاوه بر این، از خانواده دو شهید رسانه مدافع حرم، شهیدان محسن خزایی و داوود جوانمرد به صورت ویژه تجلیل می‌شود.

اجرای این برنامه را محمدحسین امیدی و پریچهر بهروان بر عهده دارند.

تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره رادیو

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی در این مراسم عنوان کرد: چهاردهمین جشنواره رادیو بعد از وقفه ای چند ساله کار خود را آغاز کرد بعد از این هیاهوی رسانه ای و التهاب جهان امروز و هجمه بسیاری که غرب به فرهنگ ها داشته است رادیو در کشور ما به خوبی و با آرامش کار خود را انجام داده و از همه تهدیدها فرصت ساخته است.

وی ادامه داد: تلاش شد تا رادیو داشته های این فرهنگ غنی را در قالب ها و ساختارهای گوناگون به مردم ارایه کند و امروز رادیو به عنوان یک انیس و مونس توانسته ارتباط وسیعی با مخاطبانش داشته باشد. تردیدی نیست این توفیقات جز در سایه تهیه کنندگان و برنامه سازان نبوده است و لازم است من از حمایت های رییس صداوسیما نیز تشکر کنم که باعث شد این جشنواره بعد از ۶ سال دوباره برگزار شود.

شاه آبادی تصریح کرد: برای اینکه این جشنواره به اهدافش برسد همه تلاش کردند اهدافی که در راستای کیفیت بودند و جا داشت ما در آغاز ۴۰ سالگی انقلاب گامی نو برداریم و رادیو امروز برای برداشتن یک جهش نو اماده است.

وی اضافه کرد: مهمترین هدف جشنواره ارتقای کیفیت و ارتقای توانایی های همکاران بود که با بوجود آمدن یک میدان رقابتی سالم ایجاد شد.

معاون صدا اظهار کرد: در بخش بین الملل شاهد حضور جدی آثار خارجی و حضور جدی همکارانمان بودیم و در اجلاس جهانی صدا که بخش پژوهشی این جشنواره را شامل می شود شاهد آثار پژوهشی باکیفیت بودیم.

وی همچنین گفت: اعلام می کنم که دبیرخانه دائمی جشنواره در معاونت صدا تشکیل شد تا این حرکت همچنان ادامه یابد ما تعاملاتی با کشورهای جهان داشتیم و این تعامل ادامه پیدا می کند.

شاه آبادی در پایان سخنانش گفت: موضوعات و محورهایی که در نگاه بلند مطرح شده در گام دوم انقلاب است حرکت خود را آغاز می کنیم و از آخرین دستاوردهای جهانی بهره می گیریم.

در بخشی از این مراسم اسامی برندگان بخش مردمی اعلام شد که به این شرح است:

بخش پادکست:

لوح تقدیر و جایزه دوم به حسین عباسی فر برای اثر «دورهمی های تلگرامی» رسید.

لوح تقدیر و جایزه اول به احمد رضا موسوی برای اثر« بابام دوست بیل گیتسه» رسید.

بخش گزارش

هیات داوران در بخش گزارش، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

لوح تقدیر و جایزه دوم به صورت مشترک تعلق گرفت به زهره دهقانی برای گزارش «شهروندان ارشد» و مریم خادمی برای گزارش «ساخت ایران»

بخش موسیقی:

لوح و جایزه دوم به مهرزاد خواجه امیری برای موسیقی بی کلام «خاطرات شیرین» رسید.

لوح و جایزه اول به محمدمهدی ساوه برای خوانندگی «جوان ایرانی» رسید.

بخش خلاقانه:

لوح تقدیر و جایزه دوم به مجید یوسفی رامندی برای اثر «کلاه کاسکت» رسید.

لوح تقدیر و جایزه اول به فاطمه حدادی برای اثر «سکوت صدا» رسید.

این گزارش تکمیل می‌شود.