1398/2/31
1062 5

چرا آریا استارک هیچوقت لیست مرگش را کامل نکرد؟!

آریا استارک دختر جوان سریال «بازی تاج و تخت» لیست معروفی تهیه کرده بود از افرادی که برای انتقام جویی قصد کشتنشان را داشت. اما آیا او توانست تمام آن افراد را بکشد و چرا عده ای از آن افراد از مرگ جا ماندند.

اکثر مردم دوست دارند قبل از خواب کتاب بخوانند یا اینکه به یک موسیقی آرامش بخش گوش دهند. اما آریا استارک با همه فرق می کند، او قبل از خواب لیست افرادی که برای کشتنشان برنامه ریزی می کند را چک می کند.

ودر این هفت فصل و نصفی آریا پیشرفت خوبی در کارش داشت. (البته لازم به ذکر نیست که چند نفری هم از کسانی که در لیستش نبودند را کشت مثل پادشاه شب).

 

اما حالا که دیگر چیزی تا پایان سریال باقی نمانده، چه کسانی در لیست آریا مانده اند؟!

اول باید یادآوری کنیم که قبل ازفصل هشتم شش نفر از لیستش باقی مانده بودند: سرسی، ایان پاین، کوهستان، هوند، ملیساندره و بریک دوناریون.

و حالا لیست او کوتاه تر شده اند. ملیساندره و بریک هر دو در اپیزود سوم فصل هشت: شب طولانی مردند.

ملیساندره بعد از تمام کردن هدف زندگی اش که شکست دادن پادشاه شب بود، گردنبند جادویی اش را در آورد و در آرامش خارج از وینترفل مرد. 

و بریک درحالیکه خودش را قربانی کرد تا در حین جنگ وینترفل زندگی آریا را نجات دهد.

و بعد در اپیزود آخر: زنگ ها، هوند با برادر فرانکشتاین در یک نبرد حماسی جنگید. و درست زمانی که فکر می کردیم کوهستان هرگز نمی میرد، هوند برای انتخاب خنجرش را در سر او فرو برد و بعد با پرتاب کردن هردویشان خارج از قلعه داخل شعله ها خودش را نیز قربانی کرد. (وقتی این اتفاق افتاد همه تان از خوشحالی کف نزدید؟!)

وبالاخره یکی از ناامیدکننده ترین مرگ ها در تاریخ تلویزیون مرگ سرسی کنار جیمی لنیستر برادرش بود.

و حالا اینها بدین معنی است که تنها یک نفر در لیست آریا باقی مانده است و آن هم ایان پاین Ilyn Payne به خاطر نقشش در اعدام ند استارک در لیست بود.

اما در مورد او مشکلی وجود دارد، چون ما از فصل دوم دیگر او را ندیدیم. پس مشخص نیست آیا آریا او را پیدا خواهد کرد و یا اصلا بعد از اینکه دنریس شهر را اتش زد زنده مانده است یا نه؟

و اما پیشگویی ما؟!

آریا همه چیز در مورد ایان پاین را فراموش خواهد کرد و یک نام جدید به لیستش اضافه خواهد کرد: دنریس تارگارین. و البته آریا کسی است که از عهده این کار برمی آید.

منبع: سیمرغ