۰۶:۱۹ ۱۳۹۹-۰۵-۱۲

خبرنگار ۲۰:۳۰ در گفت‌و‌گو با برنامه سرنا:

برخی تهدید کرده و بعضی پیشنهاد رشوه می‌دهند / مرا به نشست خبری دعوت نکردند تا آقای وزیر کرونا نگیرد

وزارت بهداشت باید آمار مرگ‌ومیر کرونایی را هفتگی اعلام کند!

خبرنگار اخبار ۲۰:۳۰ و کارشناس رسانه درخصوص وضعیت این روزهای اینترنت گفت: آقای آذری جهرمی به دوستان رسانه‌ای گفتند که هیچ خبرنگاری یوسف سلامی نمی‌شود، بنده هم از این تریبون می‌گویم که هیچ اینترنتی، اینترنت آذری جهرمی نمی‌شود.

یوسف سلامی در گفت‌وگو با برنامه سرنا به روزهای کرونایی اشاره و اظهار کرد: واقعا این ایام خبرنگاران روزهای سختی را می‌گذرانند، چراکه مجبورند آخرین اخبار مرتبط با کرونا را از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جویا و مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مرور زمان مردم آگاه‌تر شدند و سواد کرونایی‌شان بالاتر رفته است.

سلامی ادامه داد: در این ایام، یکی از نشست‌های خبری یکی از وزارتخانه‌ها دعوت نشده بودم که وقتی علت را جویا شدم، متوجه شدم تیم حفاظت وزیر گفتند که یوسف سلامی امکان دارد که ناقل ویروس کرونا باشد و شخص وزیر را مبتلا کند.

وی افزود: برخی از وزرا و مدیران از سوالات من فرار می‌کنند در صورتی پرسش‌های جنجالی ندارم. مثلا از رئیس صندوق بازنشستگی پرسیدم که خودتان با این مبلغ حقوق بازنشستگی می‌توانید زندگی کنید؛ چرا که سوالات و دغدغه‌های مردم است.

این کارشناس رسانه تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای فکر می‌کنند خبرنگار و صداوسیما، حلال و آجیل مشکل‌گشاست درصورتی که انعکاس‌دهنده مشکلات است. البته در بسته پیگیری ۲۰:۳۰ قرارمان این است که گره‌ای از مشکلات را باز کنیم یا حداقل منعکس‌کننده شفاف باشیم.

وی اضافه کرد: بابت برخی گزارش‌ها از سوی عوامل خارج از سازمان تهدید شدم و برای بعضی از مطالب نیز حتی تا مبلغ ۱۵ میلیون تومان نیز پیشنهاد رشوه به من داده‌اند.

خبرنگار صداوسیما اظهار داشت: مافیای دارو و تجهیزات پزشکی، بازار آشفته‌ای دارد و در این سال‌ها خیلی پیگیر پرونده‌های این حوزه بودم.

وی خاطرنشان کرد: دراین روزها، خودم دچار سرگردانی شده‌ام چراکه هنوز مشخص نیست چه زمانی واکسن کرونا وارد بازار می‌شود. از طرفی شنیدم که متأسفانه برخی از داروهای مربوط به کرونا در بازار سیاه تا مبلغ ۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد که واقعا تلخ و غم‌انگیز است.

سلامی عنوان کرد: به نظر بنده، اینکه وزارت بهداشت روزانه آمار مرگ و میر کرونایی را اعلام می‌کند، مناسب نیست بلکه باید هفتگی اعلام کند تا مردم متوجه آمار بالای فوت در کشور شوند.

وی به کودکان کار هم اشاره کرد و گفت: کودکان کار به یک معضل سریالی تبدیل شده است چراکه هماهنگی بین شهرداری و سازمان بهزیستی وجود ندارد.

خبرنگار ۲۰:۳۰ در پایان افزود: داشتن رفاه اجتماعی، آرامش و حال خوب از بزرگترین آرزویم‌های برای مردمم است.

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


اخبار پر بازدیدآخرین اخبار