۱۷:۵۹ ۱۳۹۹-۰۵-۱۳

نظر حجت‌الاسلام و المسلمین زائری درباره سانسور چند صحنه جنجالی از آقازاده

سرنا_در قسمت ششم سریال آقازاده، مدت زمان ۱۵ دقیقه‌ از سریال حذف شده که مربوط به حضور یک زائر مسیحی در حرم امام رضا(ع) است.

از زمان پخش قسمت ششم سریال آقازاده، بحث بر سر سانسور این سریال شبکه نمایش خانگی تقریباً یکی از بحث‌های داغ صفحات فرهنگی رسانه ها و شبکه‌های اجتماعی بوده است.

حذف دیالوگ های مربوط سکانسی از این سریال که روایتگر حضور یک دختر مسیحی در حرم رضوی بوده از جنجالی ترین بخش‌های حذف شده قسمت ششم بود.

بخش‌هایی که شورای نظارت معاونت سینمایی ارشاد آنها را مناسب انتشار ندانست.

اما درحالی که در روایات بسیاری از ارادت پیروان ادیان دیگر به ائمه اطهار سخن‌ گفته شده است، سانسور این بخش‌ها ضرورت داشته؟ این پرسش اولیه ما از حجت الاسلام محمدرضا زائری، کارشناس مسائل مذهبی است که او پاسخ می دهد: «مواردي متعددي را من خودم سراغ دارم از همين دست درباره روایاتی که از ارادت پیروان مذاهب و ادیان دیگر به ائمه نقل شده است.»

این کارشناس مذهبی در ادامه درباره بخش‌های حذف شده به بهانه به نمایش گذاشتن ورود افراد غیر مسلمان به اماکن متبرکه توضیح می دهد: «بايد بين حكم شرعي در ملاحظه حدود تردد با اصل موضوع فاصله گذاشت. حرم امام هشتم پناهگاه همه است چنان كه در زمان حيات شريف شان چنين بود.»

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


نظرات کاربران


زکیه مهدوی

دوره ی آخر الزمان یعنی همین که بجای تصویر کشیدن واقعیت این عالم هستی (حضور و اشراف اهل بیت در تمام عالم ) ، رقص و آواز و پایکوبی والقای چنین تفکر غلطی که شادنیستی اگر به خوشی های کاذب و زود گذر دنیا دل نبندی.بسیااار جای تاسف دارد برای مسئولین زیربط .ما مسلمانان با داشتن اهل بیت نهایت لذت و شادی رو تجربه کردیم و میکنیم که هیچ چیز دیگری رانمیتوان جایگزین کرد .


ناشناس

در حرم امام رضا به روی همه بازه


حسین م

واقعا کار نابجایی کردن با حذف کردنشون،مثلا میترسن یه سری ایمانشون رو از دست بدن با این جور صحنه ها،کسی که ایمانش قویه بخواد با این چیزها سست بشه همون بهتر که نداشته باشه


S

چقدر احمقانه. برا چی سانسور کردن؟ مگه چیه؟

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار