۱۸:۳۵ ۱۳۹۹-۰۵-۱۸

روایت دهه ۳۰ با موسیقی کیهان کلهر

مجموعه رادیویی نمایشی «زیر پوست تابستان» با موسیقی کیهان کلهر که در ۱۰ قسمت به وقایع دهه ۳۰ خورشیدی ایران می‌پردازد، از روز شنبه (۱۸ مردادماه) به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

به گزارش سرنا  به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، مجموعه رادیویی «زیر پوست تابستان» به نویسندگی هانیه نجفی به وقایع ۳۰ تیر ۱۳۳۰ تا ۲۸ مرداد ۱۳۳۱ و به ماجرای علاقه عاطفی بین یک روزنامه‌نگار جوان و خواهر یکی از نوچه‌های شعبان استخوانی و اتفاقاتی که در بستر هر دو خانواده رخ می‌دهد، می‌پردازد.

ژاله محمدعلی، تهیه‌کننده این سریال رادیویی در این زمینه توضیح داد: در این نمایش سعی کردم فضاسازی صحنه‌های متعدد مربوط به آن سال‌ها و جو حاکم بر جامعه و فضای موسیقایی را که روشنفکران آن دوران در آن حضور داشتند بازسازی کنم.

او ادامه داد: برای انتخاب موسیقی با همفکری آقای مجید همزه کارگردان این نمایش، محوریت موسیقایی را بر دو ساز کاملا ایرانی کمانچه و تار گذاشتیم و شنونده‌ها در تمامی موسیقی‌های این اثر، هم‌نوازی این دو ساز را خواهند شنید.

این تهیه‌کننده در پایان تاکید کرد: برای موسیقی تیتراژ، از کمانچه‌نوازی استاد کیهان کلهر استفاده کردیم و تیتراژ این سریال نیز به پیشنهاد کارگردان با افکت همهمه و اعتراض مردم شروع شد.

مجموعه رادیویی «زیر پوست تابستان» به نویسندگی هانیه نجفی، تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی مجید همزه، افکتوری نرگس موسی‌پور، صدابرداری محمدرضا محتشمی، گویندگی شهیندخت نجف‌زاده و با هنرمندی نورالدین جوادیان، نازنین مهیمنی، ناهید مسلمی، رامین پورایمان، سینا نیکوکار، مینو جبارزاده، سوسن مقصودلو، مهدی نمینی مقدم ،کامیار محبی، مهدی طهماسبی، نگین خواجه‌نصیر، بهناز بستان‌دوست و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو از ۱۸ مردادماه ساعت ۲۲ به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار