۱۱:۰۰ ۱۳۹۹-۱۲-۰۷

مجسمه فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور اسپانیایی برچیده شد + تصاویر

سرنا_مجسمه فرانسیسکو فرانکو که سه سال بعد از مرگش در سال ۱۹۷۸ در منطقه میله نصب شده بود با تصویب شورای محلی برچیده شد.

بدون هیاهوی زیاد کارگران از تجهیزات سنگین برای انهدام سکوی مجسمه استفاده کرده و سپس آن را با زنجیری دور گردنش بلند کرده و بر یک کامیون کوچک حمل کردند.

النا فرناندز تریفیو مسئول آموزش و فرهنگ در ملیله روز دوشنبه هفته جاری بعد از آن که شورای محلی برچیدن مجسمه را تصویب کرد گفت: این یک روز تاریخی برای ملیله است.

این مجسمه سه سال بعد از مرگ فرانکو در سال ۱۹۷۸ نصب شد و از وی به عنوان فرمانده لشکر اسپانیا در جنگ منطقه ریف تقدیر شد. جنگ ریف جنگی است که اسپانیا و فرانسه در دهه بیست قرن گذشته علیه قبایل آمازیغی در منطقه کوهستانی ریف در مراکش به راه انداختند.

این در حالی است که اواخر اکتبر سال ۲۰۱۹ جسد فرانسیسکو فرانکو، دیکتاتور پیشین اسپانیا که در سال ۱۹۷۵ میلادی درگذشت، پس از نبش قبر از آرامگاه ودای شهدا خارج شد و بقایای جسد فرانکو به گورستانی کوچک‌تر منتقل شد

دولت سوسیالیست پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا پیش از آن با انتشار بیانیه‌ای آغاز روند نبش قبر فرانسیسکو فرانکو را اعلام کرده بود.

فرانسیسکو فرانکو، دیکتاتور پیشین اسپانیا در سال ۱۹۷۴ میلادی درگذشت. هر چند ۴۴ سال از پایان حکومت دیکتاتوری او می‌گذرد، اما موضوع نبش قبر او در اسپانیا طی ماه‌های اخیر بحث برانگیز شده بود. 

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)


منبع: فرارو

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار