۰۹:۰۶ ۱۳۹۸-۱۲-۱۰

واکنش‌ها به ویدئوی عجیب و حاشیه‌ساز سالار عقیلی

سرنا_ طی چند روز گذشته، دو ویدئو با مضمون مشترک موسیقی و کرونا در شبکه‌های مجازی پربازدید شد.

یکی از این ویدئوها با حضور سالار عقیلی در یک مرکز خرید رقم خورده که ظاهراً توصیه‌نامه‌ای برای مقابله با کروناست.

دیگری یک ویدئو با مضمون«طریقه درست شستن دست‌ها در موقعیت بحران، به بیان رهبر ارکستر سمفونیکِ شویندگان بلا» است. این ویدئو توسط دانیال خیرخواه که در صفحه‌اش، خود را بازیگر تئاتر معرفی کرده، منتشر شده است. یک ویدئو با چاشنی موسیقی موتسارت که هم آموزشی است و هم لبخند روی لب می‌آورد.

واکنش‌ها در فضای مجازی نشان می‌دهد ویدئوی سالار عقیلی با مولفه‌های نمایشی آن شکست‌خورده و ویدئوی دوم موفقیت‌آمیز است. اما دلیل شکست ویدئوی این خواننده برجسته چه بود؟

داستان ۴۶ ثانیه دردسرساز!

کل زمان ویدئویی که سالار عقیلی از حضورش در یک مرکز خرید در ولنجک منتشر کرد، ۴۶ ثانیه بود. ولنجک در شمال‌غرب تهران است و جزو مناطق برخوردار و مرفه به حساب می‌آید. ماجرا از این قرار بود که در این ویدئو، سالار عقیلی با همان هیبت همیشگی، بدون ماسک و با یک دستکش چرمی، وارد یک مرکز خرید می‌شود، یکی از سه نفری که روپوش سفید بر تن دارند و جلوی ورودی در ایستاده‌اند با تب‌سنج، دمای بدن او را کنترل می‌کنند و می‌گویند مشکلی ندارید.

سالار عقیلی چند قدم به سمت دوربین می‌آید و با ذکر نام مرکز خرید و آدرسش می‌گوید: «من وارد شدم، دیدم دارند مردم رو به خاطر کرونا چک می‌کنند. کار بسیار پسندیده ای است و امیدوارم دیگر مراکز خرید هم این کار را بکنند.»

ویدئوی منتشرشده در صفحه سالار عقیلی واکنش‌ و سوال‌های بزرگی را در پی داشت. برخی در واکنش به این ویدئو نوشتند:«الان نباید خرید غیرضروری کرد. اون دستگاه تب‌سنج هم از شیوع کرونا جلوگیری نمی‌کنه»، «سالار چه کم از بهنوش بختیاری دارد وقتی تو این وضع که توصیه اساسی همه به خونه موندن است، میاد تبلیغ مرکز خرید لاکچری تو ولنجک رو می‌کنه.»

جدا از واکنش‌ها، اگر هدف از انتشار این ویدئو تشویق دیگر مراکز خرید به تجهیزات پالایش علیه ویروس کرونا باشد، لزومی به ذکر نام مرکز خرید و محل آن نیست. ضمن این که در شرایط کنونی، تشویق به پاساژگردی، فعل معکوس و اشتباهی است که با یک تب‌سنجی در بدو ورود حل نمی‌شود. هنر به ویژه موسیقی بارها نشان داده است که می‌تواند در شرایط بحرانی همراه مردم باشد.


منبع: روزنامه خراسان

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


نظرات کاربران


پریا

سلبریتی ها در هر زمانی به فکر تبلیغ و پولند ومردم براشون اصلا مهم نیست دیدم که میگما


رضا

واقعا چرا مردم اینجوری شدند اقایان خانمها با شما هستم که هر دم توی کوچه های شهر میچرخید اگر به فکر خودتان نیستید به فکر مردم باشید ماها چه گناهیی کردیم که باید به اتیش شماها بسوزیم خواهشن در منزل خود بنونید لطفا عاجزانه خواهش میکنم توصیه ها رو جدی بگیرید لطفا ممنون


گلی

بذارید به درد خودمون بمیریم.لعنت بر مرفهین بی درد


عباس

ما از سیلیبریتی شانس نداریم دارن شبیه زالو میشن


بهار

واقعا پول چه ارزشی داره که به خاطرش انسان هر کاری رو کنه در این رکود بازار و کسب و کار فقط مرفهین بی درد به فکر خرید هستند و حاضرند با تبلیع کار های پر خطر سلامت جامعه رو بحرانی تر کنند.زنده باد هنر مندانی که در خدمت مردمند چه با هنر ، پول و یا اعتبار


سیفی

هنر همیشه در خدمت مردم بوده و خواهد بود احتمالا اشتباه کرده هیچکس کامل نیست


پریسا

ما که کلا از این #سلبردی های دوزاری قطع امید کردیم😢 ضریب هوشی شون زیر خط فقر هست. سرنا جان هیچ وقت پیامهای من را انعکاس نمی دهی!!!!! حتما باید تعرف و تمجید باشه!!!!!


بهزاد عبدالوند

متاسفانه برخی بجای اینکه مردم رو تشویق کنند در خانه ها بمانند بخاطر پول چه کارایی که نمیکنند.


شهلا

تو رو خدابرید دنبال کاری که بلد هستین.بخاطر دیده شدن و درآمد بیشتر ملت ومصخره نکنید.شعور هم خوب چیزیه که هرکسی نداره

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار