۱۸:۴۹ ۱۳۹۹-۰۱-۱۴

شکایت رسمی شهیار قنبری از بنیامین بهادری به خاطر سرقت ادبی و جعل نت موسیقایی

سرنا_ شکایت ‎شهیار قنبری از ‎بنیامین بهادری از سوی وکلای این ترانه سرا در ایران تقدیم مراجع قضایی شد.

‌به گزارش سرنا، بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی نوشت: با شهیار قنبری در گپی کوتاه درباره صحت خبر شکایتش از بنیامین پرسیدم و ایشان ضمن تائید خبر شکایت از بنیامین در ایران، برایم نوشتند:

‏"بله، از ایشان شکایت کرده ام. داستان تجاوزی از این دست باید به آخر برسد. چهل سال است که کارنامه ی مرا تکه تکه می کنند ، از آوازخوان تا تصنیف فروش. تا همه با هم قانون مند نشویم به جایی نمی رسیم"

گفتنی است که  بنیامین بهادری  یک اجرای جعلی از ترانه "بوی عیدی بوی توپ" که بر اساس ترانه‌ای از شهیار قنبری و آهنگسازی اسفندیار منفردزاده بوده است را در برنامه دورهمی داشته است و ترانه را به شدت دستکاری کرده و عباراتی فاقد ارزش ادبی را در متن ترانه جایگزین نموده است. مثلا "بوی تند تپش قلب من" به جای بوی تند ماهی دودی وسط سفره نو" 

که این مساله بدون رضایت صاحبان اثر که شامل ترانه سرا، آهنگساز و خانواده خواننده فقید ایرانی "فرهاد مهراد" بوده است؛ که با واکنش تند این افراد مواجه شده است. از سوی دیگر طرفداران متعصب بنیامین بهادری به صفحه این اساتید پیشکسوت رفته و با فحاشی و جملات توهین آمیز، به این دو پیشکسوت هنر ایران توهین‌های شدیدی کرده‌اند.

عده‌ای دیگر که اطلاع چندانی از قانون کپی‌رایت و خاطره مردم با آهنگ مشهور "بوی عیدی بوی توپ" نداشته‌اند نیز با این جریان توهین‌آمیز همسو شدند.


منبع: سرنا

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


نظرات کاربران


محمد زمانی

اتفاقا شکایت استاد شهریار قنبری بسیار بجا بود البته اگر به سر انجام برسد فی الواقع هم جامعه ادبی و هنری از این شکایت سود میبرند چون دیگر کسی به خودش اجازه نمیدهد که از نوشته یا اثر هنری دیگران بدون مجوز صاحب اثر استفاده کند


علی

جناب قنبری راست میگه من خودم این آهنگ و شنیدم از بهادری واقعا گند زده بود به معنای شعر حالا چون خارج هستن آقای قنبری و بقیه باید اینجور بی اجازه و بی ادبانه آثارشون و دستکاری کرد؟ خداوکیلی درست نیست


hadi

آب که سربالا بره بنیامین ابوعطا میخونه


رارافخر

یعنی خجالت نمیکشیدتوهین به پیشکسوتان بخاطر کسی که اصلا ارزشی نداره از نظرفرهنگی یعنی کاری نکرده برای ایران فقط از هندوآمریکامیاد ایران پول جمع میکنه میره آمریکابچه بدنیامیاره عشق وحال باز دوباره همینطورالان چی کارکرده براتون


asad

بچی میشد بنیامین لباس رسمی مناسب عید تنش کنه و ترانه خودش راجع به عید نوروز را بخونه که دو سه سال پیش منتشر کرد؟ یه گرمکن تنش کرده بی جورا اومده استودیو انگار می خواد بره سر کوچشون نون بربری بخره! انقدر هم چرت و پرت طولانی در جواب هر سؤال گفت و نفس نفس زد و لرزید در طول برنامه انگار قبل اینکه بیاد رو سن کوکائین زده!


رحمان

بنیامین کیه که از بزرگان موسیقی ایران زمین دزدی میکنه، عددی نیستی دزد


ایلا

بنیامین بهادری درعین اینکه میگه مغرور نیست ولی مغروره (قودوخه)


مهدی کیانی

اقای بهادری انقدر مفت خوری فایده نداره. گرچه در برنامه ای که مجریش خدای سرقت ادبی و خواندن بدون اجازه ترانه های دیگرانه اینکار تو جای تعجب نداره


Ashnaaa

بهادر‌آشغال‌وضدفرهنگ‌وخاین‌به‌ایران

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار