۱۸:۳۰ ۱۳۹۹-۰۳-۱۱

پاسخ دختر حاج قاسم به همه آثار ارسال شده به پویش نامه به سردار

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به پاسخ زینب سلیمانی به تک تک دل نوشته‌هایی که برای «پویش نامه به سردار آسمانی» نوشته شده بود گفت: این پاسخ جایزه‌ای عاطفی و معنوی به کودکان بود.

عباس محمدی با بیان این مطلب که حوزه هنری کودک و نوجوان با توجه به علاقه وافر همه مردم ایران به شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و برگزاری پویش نامه به سردار آسمانی، واکنش بهنگام در گروه سنی کودک و نوجوان داشت، گفت: بیشترین و بهترین آثار مربوط به کودکان استان‌های تهران، کرمان، تبریز و خراسان رضوی بود.

داور مرحله نهایی پویش نامه‌ای به سردار آسمانی ادامه داد: در این پویش در بحث انتخاب داوران، انتخاب عاطفی ویژه‌ای داشتیم و آن حضور زینب سلیمانی دختر شهید حاج قاسم بود. او همه آثار را مطالعه کرد و به همه آنها پاسخ هم داد.

محمدی اضافه کرد: ما پیشنهاد دادیم که همه این دلنوشته‌ها و پاسخ‌ها در کنار هم و در قالب یک کتاب منتشر شود تا بچه‌ها به پاسخ نامه‌های‌شان دسترسی داشته باشند و این پاسخ جایزه‌ای عاطفی و معنوی برای آنها باشد.

مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به سطح کیفی آثار نیز گفت: آثار نسبت به سن بچه‌ها خیلی خوب بود. این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم که آموزش و پرورش در بحث نوشتار و تلاش برای مهارت افزایی نگارش، تلاش نمی‌کند و وقت نمی‌گذارد اما این وجود کلیت آثار قابل توجه بود.

محمدی همچنین با اشاره به مضمون آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره گفت: به لحاظ مضمون، بسیاری از آثار تحت تاثیر جو رسانه‌ای بودند اما ما آثاری را به عنوان برگزیده انتخاب کردیم که مغایر با این آموخته‌ها و القائات بزرگترها بود و بیشتر از نثرهای زیبا، سلیم و تصاویر بدیع و ابداعی بهره برده بودند.


منبع: مهر

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


اخبار پر بازدیدآخرین اخبار