۱۳:۲۴ ۱۳۹۹-۰۴-۱۰

از هر دری، سخنی با منصور ضابطیان؛

فیلتر شبکه‌های اجتماعی، تنها یک مرحله ورود به پلتفرم را سخت‌تر کرده! / یک بازیگر خوب، مجری خوب نخواهد بود/ متاسفانه خط فارسی به مرور زمان از بین می‌رود

گوینده رادیو و مجری تلویزیون درخصوص روزهای کرونایی گفت: در شرایط دست و پاگیر مربوط به کرونا و وضعیت نامناسب اقتصادی، چاره‌ای نیست تا شرایط روحی مناسب را حفظ کنیم و باور داشته باشیم که مشکلات در جهان پایدار نیست.

منصور ضابطیان در گفت‌وگو با برنامه سرنا به شرایط کرونایی حاکم در جهان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به فطرت انسانی تا جایی می‌توان برای شرایط کرونایی محدودیت ایجاد کرد و در تمامی دنیا کرونا به موضوعی عادی تبدیل شده است؛ البته که در مقایسه با بسیاری از کشورها مردم ایران به خوبی رعایت می‌کنند.
وی درخصوص برنامه پنجشنبه جمعه خاطرنشان کرد: «پنجشنبه جمعه» اولین برنامه چندرسانه‌ای رادیو است که علاوه بر آنتن زنده، برای فضای مجازی نیز به تولید محتوا می‌پردازد و به صورت تعاملی با مخاطبان در ارتباط خواهد بود. یکی از اهداف برنامه پیوند مردم با زبان فارسی است و به دنبال زنده‌کردن نامه نوشتن هستیم چراکه متاسفانه خط فارسی به مرور زمان از بین خواهد رفت.
این گوینده رادیوی کشورمان ادامه داد: اگر برنامه‌ خوبی ساخته شود، مردم قطعا رادیو گوش خواهند داد چراکه یک رسانه‌ بی‌واسطه و ساده است به نحوی که تکنولوژی به کمک رادیو آمده است و حیف است که از این امکان برای برنامه‌سازی درست و ترویج رادیو استفاده نکنیم.
وی درخصوص شایعات مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام تاکید کرد: تجربه نشان داده است که فیلتر شبکه‌های اجتماعی، تنها یک مرحله ورود به این پلتفرم را سخت‌تر کرده است و در اصل ماجرا تغییری ایجاد نمی‌کند.
ضابطیان عنوان کرد: متاسفانه اکثر کسانی که وارد دنیای اجرا می‌شوند، نمی‌دانند که اجرا یک شغل ویژه است و الزاما یک بازیگر خوب، مجری خوب نخواهد بود. لذا بسیاری از بازیگران هوش اجرا را ندارند.
وی مطرح کرد: هر انسان و شهروندی حق دارد درمورد موضوعات مختلف اظهارنظر کند ولی الزاما درباره همه چیز اظهارنظر نمی‌کند. متاسفانه هنرمندان توسط مخاطبان به شدت تحت فشار هستند حتی اگر درخصوص موضوعی صحبت نکنند؛ درصورتی که لزومی ندارد هنرمندان نظر شخصی خودشان را علنی کنند.
این هنرمند کشورمان در پایان افزود: بزرگترین آرزویم برای مردم در امسال، داشتن سلامتی است چراکه مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دیر یا زود حل خواهد شد و کرونا بزرگترین شاهد مثال این ماجرا است.

ویدئوی این گفت‌وگو را اینجا ببینید:

برای دیدن نسخه باکیفیت گفت‌وگو با منصور ضابطیان می توانید از لینک یوتیوپ استفاده کنید.

 
 

منبع: سرنا

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


اخبار پر بازدیدآخرین اخبار