۱۳:۱۰ ۱۳۹۹-۰۹-۰۱

۱۰ دقیقه فرصت برای ثبت تصویری از جان لنون و دوستان/ ماجرای یک عکس تاریخی

سرنا_عکاس گروه بیتلز درباره تصویر روی جلد آلبوم ابی رود می‌گوید: من از نردبان بالا رفتم و فقط ۱۰ دقیقه فرصت داشتم این عکس را بگیرم. شش عکس گرفتم و عکس پنجم انتخاب شد. این تنها عکسی بود که پاهای همه را در شکل "V" نشان می‌داد.

پنجاه سال پیش یک عکاس از وسط خیابان آرام لندن به نام ابی رود از نردبان بالا رفت و تنها در مدت ۱۰ دقیقه که فرصت داشت این تصویر را برای یکی از معروف‌ترین جلدهای آلبوم موسیقی تاریخ ایجاد کرده بود.

عکس معروف از گروه بیتلز برای یازدهمین آلبوم موسیقی استودیویی خود "ابی رود" (جان لنون، پل مک‌کارتنی، رینگو استار، و جرج هریسون) در ۸ آگوست ۱۹۶۹ گرفته شده است. ایان مک میلان (عکاس) به یاد می آورد: "به یاد دارم که ما از یک پلیس کمک گرفتیم تا خیابان را خلوت کرده و ترافیک را متوقف کنیم. من از نردبان بالا می‌رفتم و عکس می‌گرفتم." سپس ما اتومبیل‌های پشت سر هم را می‌گذاشتیم عبور کنند و من چند عکس دیگر می گرفتم. (ایان مک میلان شش عکس از بیتلز گرفت.)

در پایان انتخاب پنجم از شش عکاسی این تنها عکسی بود که هر چهار پا به شکل "V" معکوس بود - این همان چیزی بود که من به دنبال آن بودم." این عکس محبوب‌ترین در دنیای موسیقی شده است. با تشکر از ایان مک میلان، خط عابر پیاده روی مقابل استودیوی ابی رود به زودی به محلی برای طرفداران بیتلز از سراسر جهان تبدیل شد! این خیابان همچنان به همان شکل در انگلستان باقی مانده‌ است.

یکی از عکس های به ظاهر ساده به عنوان جلد Beatles 'Abbey Road LP مشهور شد - و موقعیتی نمادین برای پیاده روی مقابل استودیوی ابی رود را تضمین کرد که امروز همچنان یک مقصد محبوب برای طرفداران Fab Four از سراسر جهان است.اما تصویری که انتخاب شد یکی از آخرین کسانی بود که Beatles را در کنار هم نشان داد زیرا جان لنون چند هفته بعد مخفیانه از بزرگترین گروه جهان کنار رفت.

A1v2EIWFqDL._AC_SL1500_

ایان مک میلان بعداً در مصاحبه یادآوری کرد: "تمام ایده، باید بگویم که ایده پل مک کارتی بود." وی گفت: "چند روز قبل از عکاسی، او  نقشه‌ای را ترسیم کرد که چگونه دقیقاً چگونه آن را اجرا کنیم. عکسی که سرانجام برای جلد آلبوم موسیقی انتخاب شد، شماره پنج از شش بود. این تنها عکسی بود که پاهای همه را در شکل گیری کامل "V" نشان می‌داد. این عکس همچنان یکی از معروف‌ترین و مشهورترین عکس های موسیقی است."

در جلد مجله رولینگ استون، هومر، مارگ، بارت و لیزا از سیمپسون‌ها به ترتیب نقش‌های جان، رینگو، پاول و جورج را بازی کردند.

vector-taza-simpson02

در حالی گروه Red Ab Chilli Peppers 'The Abbey Road EP' برهنه در همان چهارراه ظاهر شد با جوراب‌هایی که به قسمت جلو بسته بودند.

این پیاده‌رو از Trainspotting و فیلم Blur's Parklife پخش شده است، در حالی که در سال ۱۹۹۳ ، پل مک کارنی از ایان مک میلان دعوت کرد تا به ابی رود برگردد تابرای آلبوم موسیقی "Paul is Live" تصویر اصلی را عکاسی کند.

127362


منبع: سیارک

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


اخبار پر بازدیدآخرین اخبار