۱۶:۴۷ ۱۳۹۸-۰۷-۰۳

تهیه‌کننده فیلم مست عشق سکوتش را در واکنش به حواشی شکست

سرنا_فیلم سینمایی «مست عشق» که با بازی سیدشهاب حسینی و پارسا پیروزفر در نقش‌های شمس و مولانا توسط حسن فتحی ساخته خواهد شد، به برشی از زندگی این دو شاعر پارسی‌زبان می‌پردازد و قصه اصلی فیلم موضوع دیگری است.

به گزارش سرنا به نقل از فارس، اخیراً استفتائی از حضرات آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی انجام گرفته و نظر آن‌ها درباره ساخت سریال درباره شمس تبریزی جویا شده است. این مراجع معظم تقلید در پاسخ، ترویج فرقه صوفیه را جایز ندانسته‌اند.

البته این استفتاء در مفروضات خود چند نکته را از قلم انداخته است، از جمله اینکه «مست عشق» یک فیلم سینمایی است، نه یک سریال تلویزیونی، ضمن اینکه درباره شمس تبریزی نیست و بودجه ساخت آن توسط صداوسیما یا بخش دولتی پرداخت نمی‌شود.

این در حالی است که سال ۱۳۹۳ مجموعه تلویزیونی «جلال‌الدین» به کارگردانی شهرام اسدی و آرش معیریان با موضوع دوران کودکی مولوی از شبکه اول سیما پخش شده است.

از سوی دیگر، برخی شایعات درباره مجوز ساخت این فیلم منتشر شده؛ این در حالی است که «مست عشق» هنوز پروانه ساختی دریافت نکرده است که بخواهد باطل شود!

مهران برومند تهیه‌کننده «مست عشق» در این باره گفت که تا پیش از آغاز فیلمبرداری، برای دریافت مجوز قانونی ساخت اقدام خواهد شد.

وی افزود: «مست عشق» داستان مستقیم زندگی مولانا و شمس و همچنین ترویج صوفی‌گری نیست، بلکه وقایع فیلم در عصر آنان می‌گذرد و به نوعی به این دو شاعر فارسی‌زبان ارتباط پیدا می‌کند.

به گفته تهیه‌کننده این فیلم تاریخی، «مست عشق» برای اکران در سطح بین‌المللی ساخته می‌شود و در کشورهای ایران و ترکیه، متناسب با زبان آن‌ها دوبله خواهد شد.

 


منبع: خبرآنلاین

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


نظرات کاربران


احمد

خوب مقلدان ایشان این فیلم را نبینند همون هائی که نظر خواستن. راستی شکر کیلوئی چنده


Attiiii

بی صبرانه منتظر این فیلم بسیار زیبا هستم ،ممنون از هنرمندای عزیزمون خسته نباشید


شريف

أين افاضات و مشابه آن با عث مصادره أين بزرگان توسط همسايگان بي تمدن تاريخي ميشود


ناشناس

مولوی یکی از معروف ترین شعرای ایرانیست که هنردوستان و عرفا به ایشان علاقه فراوانی دارند. کتابهای مولوی درسرتاسرجهان محبوبیت داشته و متاسقانه کشور ترکیه درحال سرقت فرهنگیست و نیخواهد این شاعر رابه افتخارات کشورش اضافه کند. لذا باعث تاسف است که ساختن فیلمی در خصوص این شاعر نامدار ایرانی مورد بی مهری قرارگرفته.


علی

حالا اگه شما بخوای فیلم بلال حبشی رو بسازی یا بخوای ماجرای کندن خندق و پیشنهادش توسط سلمان روبسازی بودجه اون توسط تمام اشخاص و اغیار دولتی ؛ غیر دولتی ؛ مسلمان و غیره تامین و تماما شما به ساخت اون سفارش خواهید شد

بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار