۲۰:۲۲ ۱۳۹۹-۰۱-۲۲

مجری تلویزیون: آقای محسن‌خان چاوشی! دارید با خودتان چه می‌کنید؟

سرنا_ محمدرضا یزدانپرست، مجری تلویزیون در یادداشتی از متن آهنگ «شرح الف» محسن چاوشی انتقاد کرد.

محمدرضا یزدانپرست- روزنامه‌نگار و مجری تلویزیون در این باره نوشته است: «در یادداشت قبلی‌ام درباره متن آهنگ «شرح الف»، شگفتی‌ام از شعر (مثلاً شعر البته)ی که سروده و خوانده بودید مشخص است؛ آنقدر حیرت، که فکر کردم از دست‌تان در رفته، اما آهنگ اخیر، حجت را تمام کرده که «خودمرجع‌پنداری» در «موسیقی»، امر «شاعری» را هم بر شما مشتبه کرده!

سروده اخیر، فاجعه‌تر از قبلی است. حتی در حد تجربیات خام‌دستانه و اولیه یک شاعر هم نیست؛ که اگر بود، حداقل وزن و قافیه را می‌داشت. حالا صور خیال و آرایه‌های ادبی و... بماند، پیشکش!

آنقدر ضعف تالیف‌ها و ترکیبات پرت و پلا زیاد است که از مجال چندین یادداشت هم بیرون است. فقط این چند مورد محض نمونه:

شاه شما با شکستن بت‌ها، «بنده‌نوازی» می‌کند؟؟

ناز بتِ بت‌شکن را «نمی‌نوازند»، یا می‌خرند یا می‌کِشند!!

بعد، شاه شما چگونه بت می‌نوازد؟؟

«چنگ به سازی کردن» یعنی چه واقعاً؟؟

«دست درازی کردن»، عبارتی با بار معنایی منفی است؛ همان که با آب و تاب، نسبت داده‌اید به شاه‌تان!!

«عدل کشاندن» و «قصد به قاضی کردن» دیگر چیست آخر؟!

شاه شما با آبروی ریخته مردمان، «بازی» می‌کند؟؟

«شیر به زهرش کنید» را چگونه ساخته‌اید خداوکیلی؟؟

«در گذشتن از نطفه» را دقیقا از قوطی کدام عطاری بیرون آورده‌اید؟!

زیاد است... خیلی زیاد! وزن و قافیه هم که بماند!

محسن چاوشی عزیز!
اینکه سروده و خوانده‌اید، «هیچ» نیست وای به حال این که «شعر» باشد.

آنقدر هم با اعتماد به نفس می‌خوانید که پنداری وسط قونیه‌اید و مولاناوار، در حال شوریدگی و خیلِ مریدان از پیِ شما، جامه‌ها دریدندی!

نکنید با خودتان!»

 

 


منبع: اعتماد آنلاین

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


نظرات کاربران


امیر

در حد فهم خودت حرف میزنی دست خودت نیست جناب مزدور.به هر حال به چیزی که میخواستی رسیدی وموقتا معروف شدی.با این حملات حساب شده به جناب چاوشی برام مثل روز روشن شدکه ایشان در راه حق قدم برمیدارند ومن بیشتر طرفدارش شدم. درنیابد حال پخته هیچ خام/پس سخن کوتاه باید و سلام.


Mohamad

این بنده خدا به اصطلاح مجری تو نمیخواد کارشناس بشی از شما اصلح تر برای اظهار نظر هست شما با موضوعش مشکل داری یا با وزن وقافیش نهایتش میگیم شعر نو دیگه آقا !!!!!


امیدتاجیک

اقا مجری شما مگه فضولی؟مگه از پول بیت المال استفاده میکنه شما برو به اون همکارهات که پول مردم خرج کارهای بیخود و بی ارزش میکنن گیر بده البته اگر وجودش داری لطفا نشان بده جرات این کارها رو داری خداحافظ مجری


#سام‌سعده : نویسنده و شاعر

سلام،اگر هم برفرض، افاضاتِ این مجریِ عزیز کاملاً صحیح باشد،نباید در ملأ عام و در رسانه‌های عمومی به این نکته اشاره میشد،و میتوانست نظر خودرا با شخصِ جناب چاوشی درمیان نَهَد تا بلکه بافرضِ اشتباه،ایشان مبادرت به رفعِ آن اشتباه نمایند،و اینکه کسی برای دیده شدن و اینکه نامِ خودرا بر سرِ زبانها بیندازد و این چنین عُقده‌هایش را فریاد بزند،بنظر به هیچ وجه شایسته نیست.


مریم

اقای یزدانپرست حتی یکبارم گوش ندادن ناز بت کسره نداره و به صورت ترکیب مقلوبه و فعل درستشم خریدن و کشیدن نیست قطعا مسیر جدید محسن چاوشی قابل نقده. اما ایشون هیچکدوم از مختصات یه منتقدو نداره همونقدر که نقد فرایتی بدون دیدن فیلم مضحکه نقد ایشونم بدون شنیدن درست اثر مضحکه


نسترن

اصلا من نمی دونم چه کسی به این آقا مجوز خوانندگی داده با این صدا؟ خود مولانا پنداری 😂

بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار