۱۲:۴۶ ۱۳۹۹-۰۴-۱۹

«عطر داغ» بنایی که ویران شد

علی ابراهیمی کارگردان فیلم سینمایی «عطر داغ» عنوان کرد که این فیلم به دلیل شرایط کرونایی موجود شکست خورد.

علی ابراهیمی کارگردان فیلم سینمایی «عطر داغ» که این روزها روی پرده سینماهاست، درباره این فیلم گفت: این فیلم ۳۰ بهمن اکران شد اما با ورود کرونا به ایران و تعطیلی فعالیت های هنری، اکران آن هم متوقف اما مجددا اول تیر با بازگشایی سینماها، نمایش «عطر داغ» از سر گرفته شد. در آغاز کار اکران دوم، استقبال خوبی از این فیلم صورت گرفت چون با توجه به تعطیلی چند ماهه سینماها، مردم دوست داشتند به تماشای فیلم در سالن ها بنشینند از همین رو در چند روز اول وضعیت خوبی به لحاظ استقبال داشتیم اما رفته به رفته وضعیت کرونا بحرانی تر و استقبال از آثار سینمایی کمتر شد. این موضوع آسیب زیادی به همه فیلم ها به ویژه به فیلم ما زد، چون «عطر داغ» با هزینه شخصی ساخته شده است و این مساله آسیب زیادی به ما زد.

وی افزود: در حال حاضر همه فیلم ها دچار مشکل اکران شده اند حتی فیلم هایی که پیش از این سر و صدای زیادی کرده بودند نیز به این وضع دچار شدند ضمن اینکه برخلاف مطالبی که درباره استقبال مردم از آثار می شنویم وقتی به سینماها می رویم چنین چیزی را نمی بینیم. درباره فیلم من هم همینطور است و تعداد کسانی که به تماشای آن می نشینند متاسفانه زیاد نیستند.

ابراهیمی بیان کرد: قبل از اینکه فیلم سینمایی «خروج» اکران آنلاین شود، از سوی ارشاد با من تماس گرفتند و گفتند آیا تمایل به اکران «عطر داغ» دارید یا نه. با توجه به اینکه آن زمان برای اولین بار می خواست این اتفاق بیفتد، ترسیدم. بعد که اکران های آنلاین شروع و استقبال خوبی شد، دوست داشتم به صورت اینترنتی اکران کنم و برای این امر اقدام کردم اما دیدم که در آن بستر هم در صف اکران باقی می مانم و این امر زیاد به صلاح نبود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم «عطر داغ» را روی پرده ببریم با این وجود پیش بینی من هم این بود که فیلمم شکست می خورد چون شرایط خوبی نداریم. البته نمی شود به این مساله خرده گرفت چون بحث جان و سلامتی آدم ها در میان است که مهمتر از هر چیزی است.

این کارگردان درباره تبلیغات فیلم اظهار کرد: ما ۳۰ بهمن فیلم را اکران و همان زمان بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه تبلیغات کردیم، همان موقع تلویزیون هم تبلیغات زیادی کرد و در فضاهای فیزیکال تبلیغات گسترده ای کردیم اما به یکباره سینماها تعطیل شد و همه این پول ها به هدر رفت. با بازگشایی سینماها قرار بود ۶۰ میلیون کمک هزینه تبلیغاتی به ما بدهند ولی تا الان این پول به حساب ما واریز نشده است البته اگر الان هم واریز شود دیگر فایده ای ندارد چون ۲۵ تیر زمان اکران ما به پایان می رسد. فقط به نظرم این پول می تواند کمی از آن ضرر و زیان ها را جبران کند. اگر قبل از اکران مجدد، این پول ها به صاحبان فیلم ها داده می شد، وضع بهتر بود چون تبلیغات گسترده تر می شد.

وی در پایان گفت: بنایی که ریخته می شود، ساختن دوباره اش خیلی سخت است. «عطر داغ» هم دچار همین وضعیت شد.


منبع: مهر

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


اخبار پر بازدیدآخرین اخبار