۱۳:۱۷ ۱۳۹۹-۰۶-۰۱

واکنش هدیه تهرانی به فیلم پرحاشیه‌ای که علی زندوکیلی منتشر کرد

سرنا_هدیه تهرانی بازیگر سینمای ایران که از فعالان حوزه محیط زیست هم به شمار می‌رود با انتشار نامه‌ای به ویدئویی که علی زندوکیلی منتشر کرد و حواشی پس از آن واکنش نشان داد.

در روزهای گذشته انتشار ویدئویی از علی زندوکیلی خواننده پاپ که در آن اعلام کرده بود قصد نگهداری از یک بچه شیر را دارد در شبکه‌های اجتماعی حاشیه‌ساز شد و بسیاری از دوستداران محیط زیست به آن واکنش نشان دادند. یکی از این افراد هدیه تهرانی بود که با انتشار یک نامه به انتقاد از این حرکت و نقد وضعیت نگهداری حیوانات وحشی در برخی از مراکز نگهداری پرداخت.

متن نامه هدیه تهرانی را در ادامه بخوانید:

«با دیدن این ویدئو می‌توان متوجه شد که هنرمند گرامی، جناب آقای زندوکیلی که قصد نگهداری بچه شیری را داشتند و در این خصوص فیلمی را در صفحه خود به اشتراک گذاشتند از نابهنجار بودن این موضوع آگاه نبودند و شاید واگذارکنندگان این بچه شیر جدا کردنش را از مادر نابهنجاری نمی‌دانستند و یا دلائل دیگری داشتند که به راحتی امکان انتشار این ویدیو را نیز دادند!... چرایی و سوالا ت بسیاری در این خصوص وجود دارد،  البته نه از جناب زندوکیلی که به نظر بسیار علاقمند به حیات وحش هستند اما ظاهراً ناآگاه از اصول زیست آنها و این عدم آگاهی  در بسیاری از علاقمندان به حیوانات نیز دیده می‌شود! 

این موضوع و همینطور موضوعات بیشتری  مثل (کاریزا) توله خرس ۲ ساله که به دلیل بی‌توجهی با طناب در قفس خود خفه شد باعث می‌شود نه تنها توجه علاقمندان به حیوانات که مهمتر از آن توجه “مسئولین را بیشتر به موضوعاتی مثل چرائی واردات و یا صادرات حیات وحش غیربومی، ضرورت وجود باغ‌وحش‌ها، قاچاق حیات وحش و لزوم ایجاد مراکز بازپروری و نگهداری معطوف کنیم.“ 

مصائب و موضوعات بسیار گسترده‌ای در زمینه حیات وحش و حفظ ارزش‌های طبیعت و محیط زیست  وجود دارند و به همین دلیل پرداختن و رسیدگی به  موضوع باغ‌وحش‌ها و مراکز نگهداری و قاچاق حیوانات هرگز در اولویت قرار نگرفته است. 

با این وجود مسائل اخیر فرصتی است که مسئولین پاسخ این سوالات را داده و به کمک کارشناسان و علاقمندان راهکار این معضلات را پیدا کنند و توجه خود را به حیات وحش و محیط زیست مهجور کشورمان بیشتر کنند! 

از همه علاقمندان به حیوانات خواستاریم که در  ترویج و نگهداری از حیات وحش جدا خودداری کنند و در راستای تشکیل و بهینه‌سازی مراکز نگهداری با اصولی صحیح و جلوگیری از قاچاق حیات وحش، چه توسط اشخاص حقیقی چه باغ‌وحش‌ها  همراه باشند.»

بیشتر بخوانید: دردسرهای علی زندوکیلی و یک فیلم جنجالی/ ادعایی که تکذیب شد


منبع: خبرآنلاین

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


نظرات کاربران


هلیا

به نظر من اول از همه باید باغ وحش های ایران را به دلیل نامناسب بودن وضعیت حیوانات آن کلا تعطیل کرد و حیوانات آن را هم به مکان مناسب آنها در طبیعت برد.آقای زند وکیل شما بفرمایید آخه توله شیر پیش شما چطور زندگی خوبی خواهد داشت جای این حیوانات کنا مادرشان در طبیعت است


سلیمانی

شهاب حسینی


llhمlfdkh

شیره ناراحته طفلی


خانان

یکی بیاد مارو هم ببرهه بزرگ کنه


مدافع

بطور کلی این خانم بازیگر مجرد که با وجود سن بالا هنوز مادر نشده و مثل اینکه اصلا حوصله اش هم کداره چون می دونه که مسئولیت براش در بر خواهد داشت یه مشت توجیه سرهم کرده در آخر اینکه این طبقهدمرفه شهرت طلب بخاطر پول هرنقشی رو بازی می کنن همچنان که زند وکیل خان هم با اون تیپ غلط اندازش اینطوریه بهرحال حیف لز اینهمه هواداری که مچل اینطور افراد منافع طلب و فرصت طلب هستن .


ناشناس

ظاهر بچه شیر ناراحت میومد انگار بغض کرده از خانوادش دور مونده


علی

یکی هم بیاد زند وکیلی ببره خونه بزرگ کنه

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار