۲۱:۳۱ ۱۳۹۹-۱۲-۲۸

«زخم کاری» مهدویان بر تن جواد عزتی

سرنا_جواد عزتی و محمدحسین مهدویان بار دیگر و این‌بار در اولین تجربه سریال‌سازی این کارگردان جوان سینما، با هم همکاری می‌کنند.

«تا کی پنهان‌کاری؟» این جمله‌ای بود که جواد عزتی در توضیح عکس دونفره‌ای که از خودش و محمدحسین مهدویان در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد، نوشت و نشان از چهارمین همکاری میان او و مهدویان، پس از یک سال دوری‌اش از سینما می‌داد. 
جواد عزتی که در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر با ۵ فیلم و ۵ نقش جدی حضوری پررنگ داشت، بنابرآنچه اصرار یکی از داوران به کمدین بودن این بازیگر عنوان شد، حتی در میان نامزد‌های دریافت سیمرغ بهترین بازیگر مرد هم جایی نداشت تا به صورت خودخواسته یک سالی از جلوی دوربین رفتن امتناع کند. 
 
دوری‌ای که این روز‌ها قفل آن با اولین تجربه سریال‌سازی محمدحسین مهدویان شکسته است. کارگردانی که در «ماجرای نیمروز»، «لاتاری» و «ماجرای نیمروز؛ رد خون» هم از این بازیگر جوان بهره برده و او را در نقش‌های جدی و متفاوتی به کار گرفته است. 
 
صادق «ماجرای نیمروز»
 
«زخم کاری» مهدویان بر تن جواد عزتی
 
محمدحسین مهدویان کارگردان جوان سینمای ایران، بلافاصله بعد از آن که با ساخت «ایستاده در غبار (۱۳۹۴)» نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت، به سراغ ساخت قصه دیگری از تاریخ معاصر رفت و «ماجرای نیمروز» را در سال ۱۳۹۵ جلوی دوربین برد. مهدویان برای کاراکتر صادق، یکی از کاراکتر‌های اصلی این فیلم به سراغ جواد عزتی رفت. بازیگری که تا پیش از آن بیشتر در نقش‌های کمدی خوش درخشیده و به یکی از بازیگران پولساز سینمای ایران بدل شده بود، این‌بار و در نخستین تجربه همکاری با مهدویان باید یک نقش جدی و بی‌روح ایفا می‌کرد که اگرچه نقش اصلی نبود، اما به یکی از کاراکتر‌های ماندگار فیلم بدل شد. 
 
نیما در «لاتاری»
 
«زخم کاری» مهدویان بر تن جواد عزتی
 
تحسین منتقدان از جواد عزتی در «ماجرای نیمروز» باعث شد تا محمدحسین مهدویان برای دومین فیلم بلند سینمایی‌اش که داستانی اجتماعی داشت هم به سراغ این بازیگر برود. نیما بیگی کاراکتر جدی دیگری بود که نقش او به جواد عزتی پیشنهاد شد و او هم آن را پذیرفت. عزتی در این فیلم هم تنها در چند سکانس حضور داشت، اما این‌بار هم توانست این نقش کوتاه را به خوبی ایفا کند و حس کینه و انتقامی که درون او وجود داشت را در همان سکانس‌های محدود به مخاطب منتقل کند و برای ایفای این نقش از جشن حافظ نامزد دریافت تندیس حافظ شود. 
 
صادق در «ماجرای نیمروز؛ رد خون»
 
«زخم کاری» مهدویان بر تن جواد عزتی
 
کاراکتر جواد عزتی در «رد خون» ادامه همان کاراکتر صادق در «ماجرای نیمروز» بود. ۷ سال پس از ماجرا‌هایی که برای آن تیم امنیتی در «ماجرای نیمروز» رخ داد، حالا صادق و کمال و تیم‌شان با عملیات مرصاد که ماجرای به مراتب بزرگتری است دست و پنجه نرم می‌کنند. صادق در «رد خون» هم مامور امنیتی‌ای که به همه چیز به دیده شک نگاه می‌کرد و همین موضوع این کاراکتر را به یک کاراکتر درون‌گرا تبدیل کرده بود که در نقطه مقابل کاراکتر برون‌گرای کمال با بازی هادی حجازی‌فر است. جواد عزتی با بازی متفاوت خود صادق «ماجرای نیمروز» را در «رد خون» کامل‌تر کرد و برای آن نامزد دریافت سیمرغ نقش مکمل مرد از سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر شد. 
 
«زخم کاری» 
 
«زخم کاری» مهدویان بر تن جواد عزتی
 
آخرین تجربه ایفای نقش جواد عزتی در یک سریال به سال ۱۳۹۵ و سریال «بیمار استاندارد» سعید آقاخانی برمی‌گردد. پس از این سریال عزتی تا سال ۱۳۹۸ در بیش از ۱۵ فیلم سینمایی جلوی دوربین رفت تا یکی از پرکارترین بازیگران مرد سینمای ایران لقب بگیرد. بازیگری که با نقش بابا اتی در «قهوه تلخ» خود را به مخاطب نمایش خانگی شناسانده و پس از آن با «دردسر‌های عظیم» در تلویزیون هم خوش درخشیده بود، بار دیگر ایفای نقش در یک سریال را پذیرفته و برای آن مدتی است جلوی دوربین محمدحسین مهدویان رفته است. به نظر می‌رسد نقش اصلی سریال «زخم کاری»، که برای پلتفرم فیلیمو ساخته می‌شود و اطلاعات چندانی درباره آن منتشر نشده، بار دیگر یک کاراکتر جدی و مرموز باشد. کاراکتری که جواد عزتی در دو فیلم «ماجرای نیمروز» از پس آن خوب برآمده و توانسته بود نقش‌ها را ماندگار کند. 
 
جواد عزتی این روز‌ها ستاره بفروش سینما و تلویزیون محسوب می‌شود که توانسته در نقش‌های طنز و جدی محبوب مخاطبان باشد. باید دید حاصل کار او و مهدویان، به عنوان کارگردان مستعد، یک اتفاق دیگر را در حوزه سینما و نمایش‌خانگی ایران رقم خواهد زد یا نه.

منبع: برترین ها

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار