۱۸:۰۹ ۱۴۰۰-۰۲-۰۵

۵ گالری در مجموعه فرهنگی دفاع مقدس سمنان افتتاح می‌شود

سرنا_مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: تجهیز و بهره‌برداری از پنج گالری در مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان تا پایان سال ۱۴۰۰ به انجام خواهد رسید.

سرهنگ محمد حسن سلامی ظهر یکشنبه در دیدار با فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان به میزبانی مجتمع فرهنگی دفاع مقدس سمنان با بیان اینکه در این مجموعه تا پایان سال ۱۴۰۰، پنج گالری فرهنگی و هنری احداث و تجهیز می‌شود، بیان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان با پیشرفت ۹۰ درصدی وارد فاز موزه آرایی شده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا مجموعه‌ای فاخر و درخور سه هزار شهید استان سمنان تدارک دیده شود، ابراز داشت: در این مکان فرهنگی برگزاری برنامه‌هایی مانند اجتماعات و همایش‌های رزمندگان و ایثارگران و بازدید مدارس و دانش آموزان از موزه دفاع مقدس و مجموعه فرهنگی دیده شده است.

میزبانی از رویدادهای فرهنگی استان سمنان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه مجموعه فرهنگی دفاع مقدس استان به نحوی طراحی شده تا میزبان جشنواره‌های دفاع مقدس نیز باشد، ابراز کرد: ساماندهی و تکمیل یادمان‌های شهدای گمنام استان سمنان یکی دیگر از اقدامات این مجموعه خواهد بود.

سلامی با بیان اینکه ۴۰ مناسبت در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان سمنان در نظر گرفته است، ابراز کرد: در قالب این ۴۰ برنامه اصلی، سه هزار فعالیت برنامه‌ریزی و در طول سال به اجرا در خواهد آمد که موضوع تمامی آنها دفاع مقدس، شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت و… است.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت و خانواده معظم شهدا در برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای استان سمنان، افزود: برنامه‌ریزی محتوایی در گرامیداشت مناسبت‌های یادشده برای تمامی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان و توجه ویژه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به روز جهانی مقاومت و شهادت سپهبد شهید سلیمانی در کنار اقتدار نظام جمهوری اسلامی در هم افزایی و هم نوایی جبهه مقاومت در دستور کار قرار دارد.

استفاده بهینه از ظرفیت‌های استان سمنان برای ترویج فرهنگ ایثار

فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان نیز در سخنانی کوتاه با تاکید بر استفاده بهینه ظرفیت‌های استان در بخش‌های فرهنگی، هنری، فضای مجازی و… برای ترویج فرهنگ ایثار و گرامی داشت مقام شهدا، گفت: مجتمع فرهنگی دفاع مقدس استان زیرساخت کم نظیری برای میزبانی از رویدادهای فرهنگی حوزه دفاع مقدس است.

سردار حمید دامغانی به مقوله کرونا و اقدامات حوزه بسیج و محرومیت زدایی در کنار قرارگاه شهید سلیمانی نیز اشاره‌ای کوتاه داشت و بیان کرد: مأموریت‌های دفاع مقدس برای مجموعه سپاه و بسیج دارای اولویت است و برخی از رزمایش‌های مواسات و کمک‌های مومنانه سپاه و بسیج از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان انجام خواهد شد.


منبع: مهر

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار